Samsun Sepetli Vinç

Sepetli vinçler, insanlar tarafından yapılması gereken işlerin yapılmasında büyük kolaylık, güven ve hız sağlayan iş makineleridir. Çok yüksek yerlerde, yapılması gereken bakım, onarım, temizlik gibi işler için biçilmiş kaftan görevi gören araçlardır. Vincin ucunda yer alan sepet kısmında bulunan bir ya da iki kişi, sepetli vinç tarafından gerekli yüksekliğe ulaştırılarak, işin hızlı ve güvenli bir biçimde yapılması sağlanır. Mobil olarak kullanılan sepetli vinçler işlevsel araçlardır. Hızlı ve güvenli kullanım özellikleri dolayısıyla binaların dış cephe işleri için en doğru seçeneklerdir. Ayrıca eşyaların yüksek katlara dışarıdan çıkarılması için de kullanılan araçlardır. Samsun vinç hizmetleri firmamız Samsun’un her yerinde ve tüm ilçelerinde faaliyet göstermektedir.

İnsanların kendi güçleriyle ulaşamayacağı yüksekliklerde veya tehlikeli sayılan bölgelerde, sepetli vinç kullanımı pratik bir çözüm sunmaktadır. Sepetli vinçler, 25 metreden başlayarak 80 metreye kadar uzanan bina ve yaşam alanlarında hizmet vermeye uygun olan iş makineleridir. Ulaşılacak boyutlar ve yapılacak işlerle doğru orantılı olarak taşıdıkları yük kapasiteleri değişim gösterir. Farklı yardımcı düzenekler aracılığıyla kullanım çapları genişletilir. Türkiye’de son 15 yıl içerisinde büyük gelişim gösteren şehirleşmeyle birlikte ortaya çıkan farklı ihtiyaçların giderilmesinde, sorunların çözülmesinde, sepetli vinçler çok önemli görevler üslenmektedirler. Bu bağlamda sepetli vinçlerin geniş bir çerçevede iş gördüklerini söylemek mümkündür.

Tüm organizasyon, bina yapım, onarım ve inşaat işlerinde kullanılmaktadırlar. Bu işlerin kapsamını şöyle sıralayabiliriz: Tamir, bakım, yeniden yapım, dış cephe mantolama, boya, badana, sıva, cam temizliği, cephe temizliği, süsleme, bayrak, flama, afiş asma, bina reklam giydirme işleri vs. Ayrıca sepetli vinçler, elektrik ve telefon hatlarının tamiri, değişimi işlerinde de kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan iş makineleridir. Adana gibi büyük bir şehirde bu alanlarda ortaya çıkan ihtiyaçlar çok fazladırSamsun vinç hizmetleri sunan firmamız, müşterilerimizin istediği anda yardımlarına koşmaktan dolayı büyük bir mutluluk duymaktadır.